Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Обережно туберкульоз!

28.03.2011

Поліпшення та зміцнення здоров’я населення Полтавщини завжди  є пріоритетом для органів виконавчої  влади.

 

Нещодавно в Полтавській облдержадміністрації відбулося засідання Ради гуманітарного розвитку при  Голові ОДА, яке провів заступник голови  облдержадміністрації Олександр КОВАЛЬ. Він підкреслив актуальність обговорення шляхів поліпшення ситуації  із захворюваністю на туберкульоз  у Полтавській області за участю державних та громадських організацій.

16.03.2011

Кожні чотири секунди одна людина у світі заражається туберкульозом. В Україні Полтавщина на сьогодні займає четверте місце із захворюваності на цю хворобу, яку Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила проблемою глобального рівня.
Про епідемічну ситуацію із захворюваності на туберкульоз у минулому році, перспективи подальшого розвитку фтизіатричної служби та проведення місячника боротьби з туберкульозом говорили минулого тижня на засіданні координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Проти паління


Проти паління
Фото: Новини Полтавщини/Михайло Тітік

Полтавська область є однією з тих, де рівень захворюваності на туберкульоз найменший у державі. Також смертність від туберкульозу по області знизилася на 36 % ( в Україні на 23%).

Оскільки на початковому етапі недуги не виникає жодних хворобливих відчуттів, рання діагностика туберкульозу можлива тільки при застосуванні специфічних методів дослідження (рентгенологічних, туберкулінодіагностики, інструментальних).

Симптоми:

  • кашель більше 2 тижнів,
  • підвищена температура тіла більше 7 днів,
  • поганий апетит,
  • http://poltavalk.allskrap.com.ua/administrator/index.php?option=com_content&view=article&layout=edit&id=293#
  • постійна слабкість,
  • безпідставна втрата ваги,
  • підвищена пітливість, особливо вночі,
  • задишка,
  • біль в грудній клітині,
  • крововідхаркування.

Ми продовжуємо публікувати відповіді начальника Головного управління охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктора Лисака на запитання наших читачів

Сколько в Полтаве и области больных на туберкулез. Сегодня в магазине «Живого хлеба» видел бумажку, на которой написано что 48 тысяч взрослых и 13 тысяч детей. На сколько это правда? WALL-E

WALL-E, а мне семейный врач сказал, что у 70 процентов глисты, но медики просто не всех выявляют. Я тоже в раздумьях, это перебор или правда? 98981212

З 1995 р. в Україні зареєстровано епідемію туберкульозу. Сьогодні 1,4 % від усієї чисельності населення країни хворіє на туберкульоз. Щороку на туберкульоз захворюють майже 40 тис. українців, з них на “відкриту” форму туберкульозу близько 30 %, помирає щорічно понад 10 тис. Україна по рівню смертності від туберкульозу займає перше місце в Європі. Щорічно в 25-27 тис. сільськогосподарських тварин діагностується туберкульоз. У 2007 р. показник захворюваності на туберкульоз становив 79,8 на 100 тис. населення, смертності – 22, 6, тоді як в Німеччині ці показники відповідно становили 8,0 та 1,0; в Італії – 7,0 та 1,0; в США – 5,0 та 0,52.

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"